Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 2012 yılında kullanıma sunduğu TradePlus, elektronik işlemler ürünüdür. TradePlus sayesinde kullanıcılar, döviz ve kıymetli maden piyasalarındaki işlemlerinden doğabilecek döviz kuru ve ürün fiyatı risklerini yönetebilmekte, aynı zamanda alım satım işlemleri masraflarını minimize edebilmektedir.

Kullanım kolaylığı sayesinde basit, tutarlı ve duyarlı olan platform, kullanıcılarına likidite ve piyasalara giriş sağlamakta, yenilikçi işlem araçları ve yüksek kalitede servis imkanı ile de Kuveyt Türk üzerinden likidite ve ürün kombinasyonu yapma olanağını sunmaktadır. İşlem risklerini azaltması, marjinal giderleri düzenlemesi ve fiziksel teslimatları gerçekleştirebilmesi sayesinde kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayarak kolaylık sağlamaktadır.


Tradeplus üzerinden Forward işlemler yapılabilmekle beraber, Tradeplus Bireysel müşterilere kaldıraçlı FX işlemi yapma imkanı sağlayan bir sistem değildir.

 
NEOVA Sigorta Bizim Menkul Değerler A.Ş. Kuveyt Türk Gayrimenkul Sale Plus Saglam Altın Port Turkey Gold Plus Silver Plus Dinamik Kobi